Το επίδομα εορτών Χριστουγέννων μπορεί να χορηγηθεί στον εργαζόμενο με παροχή σε είδος?

Το επίδομα εορτών Χριστουγέννων ΔΕΝ μπορεί να χορηγηθεί σε είδος. Η υπουργική απόφαση 19040/1981 που προβλέπει τη χορήγηση του επιδόματος εορτών στους εργαζόμενους στο άρθρο 10 αυτής αναφέρεται ρητώς ότι σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται να καταβληθπούν σε είδος.

Δείτε ακόμα

Επί ποίων αποδοχών (νομίμων ή καταβαλλομένων) υπολογίζεται η αμοιβή για την εκτός έδρας εργασία?

Σύμφωνα με την ΥΑ 2109/1946 υπουργική απόφαση η πρόσθετη αποζημίωση για κάθε εκτός έδρας διανυκτέρευση …

Η αποζημίωση για έξοδα κινήσεως και εκτός έδρας υπόκειται σε φορολογία?

Η αποζημίωση για έξοδα κίνησης που καταβάλλονται από τον εργοδότη για υπηρεσιακούς λόγους, εφόσον αφορούν …